Samochody to pojazdy awaryjne. Nawet jeśli dysponujemy nowym modelem, zdarzają się nieprzewidziane awarie na środku ruchliwej trasy. Oczywiście nie możemy zapominać także o stłuczkach i wypadkach. W takich momentach warto wezwać sprawdzoną pomoc drogową.
Przebita opona w trakcie jazdy, kolizja drogowa, a nawet niezidentyfikowany powód zatrzymania się auta na środku drogi, które za nic w świecie nie chce odpalić. W takich sytuacjach zawsze niezbędne jest w pierwszej kolejności zabezpieczenie miejsca zdarzenia w celu nie stwarzania zagrożenia w ruchu, na drodze. Jednak kiedy samochód zostanie już usunięty z drogi, a miejsce dostatecznie zabezpieczone i oznakowane dla innych kierowców, pozostaje pytanie, co robić dalej. O ile w przypadku przebitej opony sprawa wygląda prosto, jeśli posiadamy zapasową oponę, wystarczy ją zmienić, o tyle w innych przypadkach może być konieczne skorzystanie z pomocy drogowej. Najlepiej korzystać wtedy z usług firm znajdujących się w okolicy i tak będąc na przykład na Lubelszczyźnie najlepiej skorzystać z usługi takiej firmy, jak Pomoc drogowa Lublin.
Jak działa pomoc drogowa
Jednym z głównych zadań, jakie wykonuje firma świadcząca usługi pomocy drogowej, jest usunięcie auta z jezdni i odholowanie samochodu w wyznaczone miejsce, jakim może by na przykład parking, podwórko klienta czy też najbliższy warsztat. W niektórych przypadkach firmy tego typu oferują także usługę podstawienia auta zastępczego. Dzięki czemu poszkodowany może kontynuować dalszą jazdę lub bezpiecznie powrócić do domu. W tego typu sytuacjach, jeśli doszło do kolizji drogowej, koszty związane z wezwaniem pomocy drogowej ponosi sprawca wypadku i są one wypłacane z polisy OC.
Niespodziewane sytuacje na drodze, które uniemożliwiają dalszą jazdę
Z usług pomocy drogowej można także skorzystać w przypadku sytuacji, które mają drobny charakter, jak na przykład dowiezienie paliwa, kiedy jego brak zaskoczy kierowcę na trasie, a do najbliższej stacji benzynowej pozostało wiele kilometrów. Usługi pomocy drogowej to także pomoc wypadku kiedy kluczyki od auta przez przypadek zostają zatrzaśnięte w środku, a my nie posiadamy dodatkowego kompletu kluczy. Wbrew pozorom takie sytuacje mają miejsce codziennie i mogą się zdarzyć każdemu, roztargnienie, pośpiech czy też ważny telefon, bardzo często są powodem tego typu sytuacji na drodze, czy też parkingach.